VitaSC

USG Węzłów chłonnych

USG obwodowych węzłów chłonnych jest podstawowym badaniem, które umożliwia lekarzowi ocenę węzłów chłonnych, ich wielkość i strukturę miąższu. Badanie węzłów chłonnych to także bezpieczna i bezbolesna metoda diagnostyczna pozwalająca na wykrycie i określenie zmian w ich obrębie.
 

Wskazania do wykonania USG Węzłów chłonnych:

  • Powiększenie węzła chłonnego
  • Wyczuwalna bolesność węzła chłonnego
  • Zmiana w wyglądzie skóry nad węzłem chłonnym
  • Tocząca się choroba nowotworowa (USG węzłów chłonnych wykonuje się w celu zobrazowania ewentualnych przerzutów choroby)
  • Planowana biopsja

Jak się przygotować do USG węzłów chłonnych?

Badanie USG węzłów chłonnych nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Należy odsłonić badany obszar ciała oraz zdjąć wszelkie ozdoby.

 

Wyjątkiem jest badanie USG węzłów chłonnych umiejscowionych w jamie brzusznej. Na umówione wcześniej badanie USG węzłów chłonnych w jamie brzusznej pacjent powinien zgłosić się na czczo.

 

Nie czekaj! Zarejestruj się!

Użyj formularza poniżej lub skontaktuj się telefonicznie!

*w przypadku rejestracji na badanie obu kończyn proszę zaznaczyć to w polu opisu poniżej
UWAGA! W soboty możliwa jest rejestracja wyłącznie na badania odpłatne! Badanie w ramach umowy NFZ są realizowane wyłącznie dla pacjentów NZOZ VITA s.c. (dotyczy tylko następujących badań: usg jamy brzusznej, usg ślinianek , usg tarczycy, usg węzłów chłonnych, usg nerek i pęcherza moczowego)